سلام ، به سایت خدمات زیبایی خودرو شیکرپ خوش آمدید

گلس خودرو

گلس خودرو

گلس خودرو: هزینه کاور ضد خش بدنه خودرو بر اساس کیفیت کاور و مقدار مصرفی بر اتومبیل کاور شده متفاوت است. همچنین هزینه کاور اتومبیل بر اساس نوع پوششی که شما انتخاب می‌ کنید می ‌تواند متفاوت باشد.

روکش های رنگی به مراتب قیمت بالاتری نسبت به نمونه‌های بدون رنگ دارند. هزینه کاور ضدخش بدنه خودرو با هزینه پوشش‌های نانو سرامیک و همچنین هزینه کاورهای وینل بدنه اتومبیل‌ها متفاوت است.

گلس اتومبیل را اغلب به شکل یک روکش بدون رنگ و شفاف استفاده می‌کنن ، اما نمونه ‌های رنگی هم دارد که به دو صورت طراحی دولایه عرضه شده است ؛ یک لایه روکش وینیل و یک لایه روکش سخت کاور. این پوشش‌ های فوق پیشرفته قادر هستند از بدنه خودرو در برابر ضربات مختلف محافظت کند.

حتی اگر بدنه خودرو شما در زمان تصادف دچار آسیب جدی شود ، احتمال اینکه پوشش ‌های کاور از ریخته شدن رنگ جلو گیری کنند بسیار زیاد است ؛ از همین رو گلس اتومبیل به شما این اجازه را می‌دهند که پس از تصادف قطعات آسیب دیده را به صورت بدون رنگ صافکاری کنید.

برخلاف پوشش‌ های نانو سرامیک ، گلس به صورت کیت عرضه می‌شود و برای تمام قسمت ‌های پیکره خارجی خودرو قابل استفاده است. ضمن اینکه گلس خودرو را می ‌توان برای اجزای بدنه خودرو استفاده کرد ، متخصصان حوزه خدمات خودرو قادر هستند با بهره‌ گیری از روکش بی‌رنگ برای مقاوم ‌سازی چراغ‌ ها و آینه ‌های جانبی نیز استفاده کنند.

خواص گلس خودرو

گلس اتومبیل خواص متعددی دارد که آن را بیش از پیش به پوشش‌ های نانو سرامیک مشابه می ‌سازد. گلس مانند پوشش ‌های نانو سرامیکی آب ‌گریز است و خاصیت هیدرو فیبیک دارد ؛ از همین رو شما با استفاده از روکش‌ های اتومبیل دیگر نگران کثیف شدن بدنه خودرو خودتان نخواهید بود.

زیرا به راحتی و با بهره ‌گیری از یک دستمال نرم و تمیز می‌توانید سخت‌ ترین لکه‌ ها را در عرض چند ثانیه تمیز کنید.

خاصیت هیدرو فیبیکی یا آب گریز بودن پوشش ‌های گلس سبب شده است که گلس برای فصول سرد سال بسیار مناسب باشند ؛ زیرا همانطور که می‌دانید یکی از عناصر آسیب رسان به رنگ بدنه خودروها ، آب باران و برف است.

مهم ‌ترین و اصلی‌ ترین ویژگی پوشش گلس ، خود ترمیمی بودن آن است. خاصیت خود ترمیمی پوشش‌های گلس باعث می‌شود که پس از برخورد ضربه به بدنه اتومبیل شما ، آثار آسیب به سرعت محو شود و هیچ گونه خط و خش روی بدنه خودرو شما دیده نشود.

البته این موضوع بیشتر برای خراش های سطحی صدق می‌کند اما به صورت کلی این ویژگی سبب شده است که گلس اتومبیل نسبت به پوشش ‌های نانو سرامیک بسیار مقاوم ‌تر باشد.

مزایای گلس خودرو

همان طور که در معرفی کاور بدنه خودرو اشاره شد ؛ مزیت مهم گلس محافظت از بدنه خودرو در برابر عوامل بیرونی است ؛ اما در کنار آن می ‌توان در نوع خوب و مناسب کاور خودرو به خاصیت آبگیری در مواقع بارندگی اشاره کرد ، که موجب سر خوردن آب از روی بدنه و عدم باقی ماندن لکه روی آن می‌شود.

دیگر مزایای کاور بدنه خودرو استفاده از آن برای تزیین و تغییر ظاهر ماشین جهت تنوع است. هزینه کاور بدنه خودرو نیز نسبت به رنگ کردن ماشین بسیار ارزانتر است. کاور بدنه خودرو ظاهر خودروی شما را بسیار چشم گیر و منحصر به فرد کرده و یک لایه محافظ نیز برای رنگ فابریک بدنه ایجاد می کند.

معایب کاور خودرو

کاور بدنه خودرو به دلیل قرار گرفتن و چسب شدن به کاور اصلی و فابریک ماشین در صورت باقی ماندن طولانی مدت روی بدنه ماشین باعث سخت شدن بیشتر این چسب شده و هنگام جدا کردن کاور بدنه خودرو به رنگ اصلی آسیب وارد شود؛ همین طور اگر فرد متخصصی کاور بدنه خودرو را انجام ندهد و از سلیقه در نصب گلس خودرو استفاده نشود.

چسب اطراف کاور بدنه  ظاهری نا مناسب به خودرو می بخشد و علاوه براین موارد عدم استفاده از کاور بدنه مرغوب برای خودرو در صورت کارواش ایجاد لکه های سفید در اطراف و لبه های گلس اتومبیل می کند ؛ که ظاهر چندان خوبی ندارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.