سلام ، به سایت خدمات زیبایی خودرو شیکرپ خوش آمدید

مراحل کاور بدنه خودرو و نحوه تولید آن

مراحل کاور بدنه خودرو و نحوه تولید آن

کاور بدنه خودرو(Wrap) یکی از خدماتی است که در چند سال اخیر بسیار محبوب شده است. این خدمات مراحل خاصی دارد که باید توسط افراد ماهر و حرفه ای انجام شود. انجام کاور بدنه با کیفیت بالا نیاز به تجربه و دانش در زمینه های مختلفی دارد که شامل؛ طراحی، مواد، تولید، آماده سازی ، امکانات، نصب و بعد از نصب می باشد.

مراحل تولید کاور بدنه

طراحی

سطح خودرو صاف نیست. طراح باید تجربه گسترده ای داشته باشد و از ابزارهای صحیح مانند جدیدترین الگوهای خودرو برای ایجاد طرح کاور اتومبیل استفاده کند که تصویر یا پیغام روی کاور را قطعه قطعه نکند و یا مخدوش نمی کند. هر زاویه ، فضا ، منحنی وسیله نقلیه باید هنگام طراحی کاور مورد توجه قرار گیرد. نادیده گرفتن این عناصر منجر به طراحی کاوری خواهد شد که به چشم نمی آید و خواندن و درک آن نیز آسان نیست. این امر همچنین روی تصویر شرکت شما تأثیر منفی خواهد گذاشت. این اولین مرحله از مراحل کاور بدنه خودرو می باشد.

مواد مصرفی

مانند بسیاری از موارد دیگر شما هر چه قدر که پول بدهید کاور های بهتری خواهید گرفت. همچنین باید در نظر داشته باشید که صرفاً با بیان اینکه از کاور بدنه 3M استفاده می شود ، به این معنی نیست که کاور خاص انتخاب مناسبی برای پروژه شما است. 3M و سایر تولید کننده ها انواع مختلفی از کاور را از با کیفیت بالا و با هزینه بالا تا عملکرد کمتر و ارزان تر ارائه می دهند.

تولید

یکی دیگر از مراحل بسیار مهم در کاور بدنه خودرو مبحث تولید می باشد. در نظر می گیریم که طراحی بی نقص داریم و بهترین مواد مناسب را برای کار انتخاب کرده ایم. اکنون زمان آن رسیده است که طرح خود را روی کاورچاپ کنیم. متأسفانه استفاده از چاپگر دیجیتال با فرمت گسترده به سادگی استفاده از چاپگر HP یا Brother نیست که همه ما در خانه یا محل کار از آن استفاده می کنیم. به منظور ایجاد تصویری با کیفیت در هنگام چاپ یک کاور خودرو، موارد بیشتری وجود دارد که باید در نظر بگیریم. کاورهر تولید کننده مشخصات چاپ منحصر به فرد خود را دارد. این مشخصات چاپ كدی است كه به طور خاص برای آن کاور خاص ایجاد شده است و به چاپگر می گوید كه دقیقاً چه مقدار جوهر را روی کاوراعمال کند تا بهترین نتیجه را بگیرید.

آماده سازی

بیشترین صرف زمان در کاور وسیله نقلیه ، روند آماده سازی است. اینجاست که نصاب باید بیش از هر سانتی متر از سطح اتومبیل شما و همچنین زیر آبگیر ها، ترک ها و گلگیرها چک کند تا اطمینان حاصل کند که آنها 100٪ تمیز و بدون واکس هستند. ماشین باید شسته و خشک شود. از محلول ویژه برای پاک کردن کامل اتومبیل استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که واکس های قبلی کاملا پاک شده اند سپس مجدداً با استفاده از الکل خودرو باید شسته شود تا مطمئن شویم محلول مورد استفاده برای از بین بردن واکس پاک شده است (در غیر این صورت این کار بر روی چسب کاور تاثیر خواهد داشت). کمترین کثیفی که باقی بماند، باعث می شود که چسب و کاور از بین برود و پس از مدت کوتاهی از زوی سطح اتومبیل بلند شود. یک یلند شدگی کوچک باعث می شود آب زیر لفاف قرار گیرد و درنهایت باعث خراب شدن کل کار شود.

امکانات

حال سوال اینجاست که نصب کجا انجام خواهد شد؟ در یک مکان سرپوشیده یا در فضای باز؟ آیا مکان سرپوشیده بدون گرد و غبار بوده و از دمای مناسب مورد نیاز تولیدکننده کاور در حین نصب برخوردار خواهد بود؟ اگر کاور شما در فضای باز نصب شود ، شروع خوبی را آغاز نکرده اید. هیچ راهی برای جلوگیری از ذرات گرد و غبار بزرگ و کوچک از نشستن بر روی سطح اتومبیل شما وجود ندارد. نتایج منفی این کار را می توان بلافاصله مشاهده کرد زیرا حتی کوچکترین ذره گرد و غبار نیز زیر کاور بدنه نشان داده می شود و داشتن هزاران دانه از گرد و غبار در زیر کاور شما مانند یک لایه ماسه ای است که قبل از کاور اتومبیل، بر روی بدنه ریخته شده است. این نه تنها ظاهر کاور وحشتناک به نظر می رساند بلکه ذراتی که به اندازه کافی بزرگ باشند می توانند باعث ایجاد سوراخ و پوسیدگی در قسمت ها از کاور و در نتیجه باعث نشت آب به داخل در اثر از بین رفتن این کاور شوند. اگر وسیله نقلیه شما در فضای سر پوشیده کاور شده است ، بسیار خوب است ، اما فضای داخلی باید با نوعی کنترل گرد و غبار بسیار تمیز باشد و باید در دمای مناسب باشد. نصب کاور در دماهای بالا باعث بیشتر شدن کشیدگی و از بین رفتن آن در طولانی مدت می شود. نصب در دمای پایین باعث می شود که کاور منقبض شود و سرانجام وقتی در معرض دمای زیاد قرار گیرد، باز کاور را خراب کند.

نصب

این آخرین مرحله از مراحل نصب کاور بدنه و یکی از مهمترین آنها می باشد. تمامی مراحلی که در بالا ذکر شد، حتی اگر با بهترین کیفیت ها انجام شوند، می توانند در مرحله نصب خراب شوند. اگر فردی یا مجموعه ای که کاور را نصب می کند، درست این کار را انجام ندهد کاور خوب از آب در نمی آید. خیلی ها فکر می کنند که کاور کردن مانند چسباندن یک برچسب غول پیکر است. این تفکر اشتباه است.مواد مختلف رفتار متفاوتی دارند و بنابراین نصب کننده باید تجربه گسترده ای باکاور های مختلف داشته باشد. بسیاری از نصاب ها ابزارهای خود را برای انجام کار توسعه می دهند و بعضی از آنها حتی توسط سایر متخصصان این صنعت نیز ثبت اختراع می شوند.اگرچه نصب این کاور ها بسیار دشوار است ، اما پیرایش نهایی آن حتی به چالش برانگیز تر است.پیرایش کاوربه یک دست ثابت ، صبر و تکنیک زیادی نیاز دارد. این همان چیزی است که یک نصب کننده عالی را از یک نصب کننده خوب جدا می کند.

بعد ار نصب

این مرحله ای است که نصب کنندگان بیشتر از آن چشم پوشی می کنند زیرا بیشترین زمان را می برد و خسته کننده ترین قسمت نصب است. نصب كننده ، باید با استفاده ازسشوآر صنعتی (نه مشعل) ، باید قسمت هایی از کاور را كه در هر سانتی متر از منطقه ی فرورفته یا خمیده قرار دارد را با استفاده از دماسنج دیجیتال مطابق با نیاز کاور های متفاوت حرارت دهد تا به خوبی بچسبد. دلیل این امر به این دلیل است که تمام کاور ها دارای PVC به عنوان بخشی از مواد تشکیل دهنده آنها هستند. PVC اجازه می دهد تا کاور حافظه داشته باشد ، بنابراین هنگامی که بیش از حد گرم می شود ، به شکل اصلی خود بر می گردد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.