سلام ، به سایت خدمات زیبایی خودرو شیکرپ خوش آمدید

تاریخچه دیتیلینگ

تاریخچه دیتیلینگ

شاید برای شما جالب باشد که تاریخچه دیتیلینگ اتومبیل از خود اتومبیل قدیمی تر است. بسیار قبل از تولید شدن اولین خودرو تحقیقات بر روی دیتیلینگ شروع شده بود. با نوآوری و فناوری ، صنعت دیتیلینگ با رشد روزافزون توسعه یافته ، محصولات جدید ، تجهیزات ، روش های جدیدی در دیتیلینگ به طور روزانه اختراع شده است.

اولین محصولات در تاریخچه دیتیلینگ

در سال 1888 فردریش منزر یک کارخانه تولید مواد شیمیایی در شهر پفورزهایم آلمان برای تولید مواد صیقل و جلا دهنده خوب برای طلا و سایر فلزات گرانبها تاسیس کرد. این شرکت موفق به تولید پاریس ردا شد ، که بهترین جلا دهنده خوب طلا به حساب می آمد .

در سال 1905 مری اندرسون وقتی دید که رانندگان از وسایل نقلیه خود بیرون می آیند تا شیشه های جلو را با دست تمیز کنند، برای اولین بار به این فکر افتاد که خودروها می توانند از تیغه برف پاک کن استفاده کنند. بازوی برف پاک کن او در سال 1905 ثبت اختراع شد و سپس در سال 1913 با یک بازوی مکانیکی جایگزین شد. از آن زمان ، تیغه برف پاک کن تقریباً ثابت مانده است.

و در سال 1910 هنگامی که اتومبیل موتوری فقط برای افراد ثروتمند قابل خرید بود ، شرکت سیمونیز توسط جورج سیمونز به وجود آمد که یک پاک کننده و یک محصول موم کارناوبا برای اتمام ماشین تولید می کرد. محصولات این شرکت Simons Cleaner و Simons Paste Wax نام داشت.

از آن پس بسیاری از شرکت ها شروع به تولید محصولات دیتیلینگ کردند که شامل مواد ابزار ها و حتی پوشش های روی بدنه می شود. امروزه مجموعه ای از اعمال گوناگون را بر روی اتومبیل انجام می دهند که نه تنها ظاهر را زیبا می کند بلکه می تواند تا حدی از آن محافظت نیز بکند.

دیتیلینگ به طور کلی به دو دسته بیرونی و داخلی (یا کابین) تقسیم می شوند. محصولات و خدماتی وجود دارد که به طور خاص بر روی این دو حوزه تمرکز دارند.

دیتیلینگ بیرونی

دیتیلینگ بیرونی یا خارجی برای ظاهر وسیله نقلیه ما بسیار مهم است و رانندگی با اطمینان بیشتر
دیتیلینگ خارجی شامل تمیز کردن ، و یا بازگرداندن و یا حتی رنگ کردن (معمولا یک رنگ با پوشش براق) ، تمیز کردن کروم ، شیشه ها ، چرخ ها و لاستیک ها ، و همچنین سایر اجزای قابل مشاهده در نمای خارجی خودرو است.

دیتیلینگ داخلی


دیتیلینگ داخلی شامل تمیز کردن عمیق کل کابین داخلی است. فضای داخلی وسایل نقلیه در 50 سال گذشته شامل مواد مختلفی از قبیل تودوزی فرش مصنوعی ، وینیل ، چرم ، الیاف مختلف طبیعی ، کامپوزیت های فیبر کربن ، پلاستیک و موارد دیگر است که استفاده از انواع تکنیک ها و محصولات تمیز کردن را ضروری می کند.

همانطور که اشاره کردیم دیتیلینگ بسیار مهم است زیرا با حفظ ظاهر خودرو نه تنها اعتماد به نفس به شما می دهد بلکه موجب می شود تا عملکرد خودروی شما درست و سالم بماند.

با شیکرپ همراه باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.